Antud projekt on rahastatud Euroopa Komisjoni Horisont 2020 programmi Marie Skłodowska-Curie meetmest, lepingu nr 722750 alusel

Alatskivi
Reede 25.09
18.00 - 22.45
Hullupööra emotsionaalne Alatskivi
Alatskivi Loss peibutab savivoolimise ja tekstiili vormimise töötubade ning disc-golfiga, looduskeskus viib matkaradu...
Alatskivi Loss peibutab savivoolimise ja tekstiili vormimise töötubade ning disc-golfiga, looduskeskus viib matkaradu tallama, Liivi Muuseum võtab käsile hullumeelsuse ja selle ravi läbi aegade ning sepikojas voolavad eeterlikud õlid.

Töötubadesse on vajalik eelregistreerimine admin@alatskiviloss.ee

Alatskivi loss - tervis läbi tegevuste! (kell 20.15)

  • Tekstiilikoja töötuba
  • Emotsiooni savisse vormimise töötuba 
Töötuba võimaldab anda vormi enda sees olevale emotsioonile. Savist saab voolida nii viha, rõõmu, elevust kui ka teisi tundeid. Emotsioonide juhtimine on Sinu enda kätes ning loodud kuju võib olla eneselegi üllatuslik. Oma savi-emotsioonile saab järgi tulla 2 nädala pärast.

  • Ekskursioon lossis, kus räägitakse mõisa nendest asjadest, millest tavaliselt ei räägita. (peresaladused, tagatoajutud, legendid)

Toimuvad loengud selle kohta, milline oli meditsiin, milliseid ravivõtteid ja mille abil ravisid selle piirkonna inimesed oma haigusi. Kolm eraldi loengut talupoegade, venevanausuliste ja mõisnike seisukohtadest.

Soovijad saavad mängida lossipargis discgolfi. Ketaste laenutus ja reeglite kiire tutvustamine (15 min)

Alatskivi looduskeskus (kell 20.15)

Kui ilmataat lubab minnakse soovijatega koos ka matkarajale. Kus giid tutvustab erinevaid legende ja pärimusi. Kui ilm on väljaminekuks ebasobiv, tutvustab giid Alatskivi looduskeskust ja mängib seal põnevaid ja arendavaid mänge  

Liivi Muuseum (kell 18.45-20.00)

Räägitakse hullumeeelsusest ja selle ravist läbi aegade. Ekskursioon giidiga muuseumis

Sepikoja külalistemaja (kell 20.15)

Räägime ravimtaimedest ja eeterlikest õlidest, nende toimest ja kasutamisviisidest. Ka külastajad ise saavad hästi lõhnavaid ja toimivaid õlisid proovida!


Tartu-Alatskivi-Tartu suunal liigub tasuta eribuss! Broneeri koht admin@alatskiviloss.ee

(Buss väljub Tartust, AHHAA eest kl 18, viib 18.45ks Liivi muuseumisse ja sealt edasi 20.15ks Alatskivi lossi, tagasisõit Tartusse kl 22.45) 

Tasuta eribuss sõidab ka liinil Pala-Alatskivi-Pala. Broneeri koht admin@alatskiviloss.ee 

(Buss väljub kell 18.30 Palalt (bussipeatusest) Liivi muuseumi juurde; Kell 20.00 Liivi Muuseumist Alatskivi lossi parklasse ja kell 23.00 Alatskivilt tagasi Palale.

18.00 - 22.45
Alatskivi loss, Lossi 1, Alatskivi / Liivi muuseum, Rupsi küla / Alatskivi looduskeskus, Alatskivi / Sepikoja külalistemaja, Hirveaia 2, Alatskivi