Antud projekt on rahastatud Euroopa Komisjoni Horisont 2020 programmi Marie Skłodowska-Curie meetmest, lepingu nr 722750 alusel

Haapsalu
Teisipäev 22.09
13.05 - 14.20
Teadusdessandid koolides: Jaan Liira "Elurikkus ja ökosüsteemi pakutavad hüved" 
Eesti teadlased rändavad kõikjal Eestis, tutvustades kooliõpilastele oma tegevusvaldkondi, avastusi, plaane ja idei...

Eesti teadlased rändavad kõikjal Eestis, tutvustades kooliõpilastele oma tegevusvaldkondi, avastusi, plaane ja ideid. Rohkelt tarku vastuseid ja veelgi rohkem tarku küsimusi!

21. septembril räägib Jaan Liira Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilastele elurikkusest ning ökosüsteemi pakutavatest hüvedest.
13.05 - 14.20
Läänemaa Ühisgümnaasium, F.J. Wiedemanni 15
Reede 25.09
10.00 - 23.00
3D-printeritest ravimudani. Teadus ja tehnoloogia vallutavad Haapsalu!
Innovatsioonikeskus INNOKAS kutsub Haapsalu Kultuurikeskusesse! Sealt leiab igaüks midagi: näiteks messiala koos ...
Innovatsioonikeskus INNOKAS kutsub Haapsalu Kultuurikeskusesse! Sealt leiab igaüks midagi: näiteks messiala koos 3D-printerite, geenitestide ja robotitega, aga ka teaduskohvikud kassi nurrumisest ja IT-st ning ja mõnusa filmi kosmosest. Erilise üllatusena avab füüsikaprofessor Jaak Kikas kl 17 oma isikliku fotonäituse „40 fotot“.


Messiala

10.00-14.00 kõik Haapsalu koolid külastavad festivaliala. Lisaks koolid Läänemaalt.
14.00-23.00 festivaliala külastamine kõigile huvilistele
Messialal on erinevad boksid, kus toimuvad põnevate meditsiiniliste ja tehniliste toodete tutvustused, töötoad, tervisemõõtmised jne. Tervisetooted, robootika, 3D printimine, teadus, alkoprillid… Messil osalevad näiteks: Oomipood, Innovatsioonikeskus INNOKAS, TLÜ Haapsalu Kolledž, HITSA, Robomiku, Rahmqvist, Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory, Geenitestide Labor…

Teaduskohvik
13.00 "Raketiga Ameerikasse - Ameerikast Kuule’’, Kaarel Siimut. Juttu tuleb Kaarli tähelennust viimase hooaja Rakett69 saate pardal. Kaarel saavutas auhinnalise II koha, millega kaasnes Skype'i, HITSA ja IT Akadeemia eripreemia näol nädalane reis Microsofti globaalsesse peakontorisse USAs. Tulge kuulama ja vaatama milliseid impulsse on Kaarel nendest võitudest oma tulevikku kaasa võtmas!

(kohe pärast eelmist loengut) IT Kolledži IT süsteemide arenduse õppekava tudengid Indrek Jõgi, Marko Saluste ja Laura Leon räägivad infotehnoloogia õpingute põnevast maailmast. Miks nad otsustasid õppida IT-d ja millised võimalused on IT-maailm neile avanud?

16.00 „Kassi nurru ühest olemuslikust tahust“ – Ivar Vinkel, vibroakustika spetsialist (TLÜ Kunstide Instituut, TERE KK). Miks kassi nurrumine on evolutsiooni käigus alles jäänud. Kuidas vibroakustiline teraapia kassi nurrumisega seotud on. Demonstratsioonid ja helinäited.

17.00 "Kas ravimuda ainult haiseb ja määrib või on tal ka mõni raviv omadus?" – dr. Viiu Tuulik (TERE KK). Millest koosneb ravimuda ja millega seostatakse ravitoime? Eesti ravimudade uurijad ja nende uurimustööde tulemused. Kuidas ja milliste meetoditega uuritakse kaasajal ravimudasid ja nende ravivat ning tervistavat toimet inimese organismile. Mudateraapia ja –massaaži demonstratsioonid

18.00 „Aeg füüsikas ja fotograafias“ – prof. Jaak Kikas (TÜ Füüsika Instituut). Aeg on ruumi kõrval üks füüsika põhikategooriaid, mille abil oleme oma maailmapildi kokku pannud. Jutuks tuleb „füüsikalise“ ja „fotoaja“ ühis- ja eriomadused, pisut spekuleeritakse ka võimalike arengute teemal.

19.00 Geenikohvik - Aire Allikas (Geenitestide Labori arendusjuht). Räägime meie geenidest ja toidust. Kuidas nad üksteist mõjutavad? Kuidas mõjutavad geenid meie toitumist? Kas saab oma geene tundes teadlikumalt toituda?

20.00 Filmikohvik – dokumentaalfilm „Kogu tõde kosmosest“ (York Films of England, 1998: 127 minutit pikk. Film on ingliskeelne ja eestikeelsete subtiitritega)

Fotonäitus fuajees

Avamine kl 17.00 „40 fotot“ – prof. Jaak Kikas (TÜ Füüsika Instituut)

10.00 - 23.00
Haapsalu Kultuurikeskus, Posti 3 
10.00 - 12.00
R nagu rehabilitatsioon
Uusimad seadmed, parimad asjatundjad ning uskumatud ravivõtted ootavad Haapsalu NRKs. Eriti oodatud on need, kes ei...
Uusimad seadmed, parimad asjatundjad ning uskumatud ravivõtted ootavad Haapsalu NRKs. Eriti oodatud on need, kes ei usu, et ratastooli kasutaja kõndida ei saa või ratastooli takistusraja läbimine on lapsemäng.


10.00-11.00
 loeng ja workshop „Aktiivne taastumisel - müüdid ja tegelikkus“
11.00-12.00 loeng ja workshop „Ratastoolis inimene saab kõndida. Kuidas?!“
Praktiline tegevus: ratastooli kasutamise proovimine (slaalom, madal takistus, kõrge takistus, uksest sisse ja välja + kuidas aidata)

NB! Sihtgrupp: gümnasistid ja täiskasvanud
10.00 - 12.00
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, Sadama 16
10.00 - 12.00
Mudateraapia TLÜ Haapsalu Kolledži moodi
Ravimuda ei ole vaid haisupomm ning tervisemõõtmised ei ole pelgalt kaalule astumine. TLÜ Haapsalu Kolledž toob t...
Ravimuda ei ole vaid haisupomm ning tervisemõõtmised ei ole pelgalt kaalule astumine. TLÜ Haapsalu Kolledž toob tõe lagedale! 

10.00-10.45 loeng „Kassi nurru ühest olemuslikust tahust“ - Ivar Vinkel, vibroakustika spetsialist (TLÜ Kunstide Instituut, TERE KK). Miks kassi nurrumine on evolutsiooni käigus alles jäänud. Kuidas vibroakustiline teraapia kassi nurrumisega seotud on. Demonstratsioonid ja helinäited

10.45 tervisemõõtmised

11.00-11.45 loeng "Kas ravimuda ainult haiseb ja määrib või on tal ka mõni raviv omadus?" – dr. Viiu Tuulik (TERE KK). Millest koosneb ravimuda ja millega seostatakse ravitoime? Eesti ravimudade uurijad ja nende uurimustööde tulemused. Kuidas ja milliste meetoditega uuritakse kaasajal ravimudasid ja nende ravivat ning tervistavat toimet inimese organismile. Mudateraapia ja –massaaži demonstratsioonid

11.45 tervisemõõtmised, ekskursioonid TERE KK laborites

NB! Sihtgrupp: gümnasistid ja täiskasvanud
10.00 - 12.00
TLÜ Haapsalu Kolledž, Lihula mnt 12