Antud projekt on rahastatud Euroopa Komisjoni Horisont 2020 programmi Marie Skłodowska-Curie meetmest, lepingu nr 722750 alusel

Viimsi
Kolmapäev 28.09
19.00 - 21.00
Viimsi Kool näitab teadust ja ulmet!
Teadlaste Öö Viimsi Koolis toimub 28. septembril kell 19.00 - 21.00. Mis on ühist teadusel ja ulmel? Põnevad teadus...
Teadlaste Öö Viimsi Koolis toimub 28. septembril kell 19.00 - 21.00. Mis on ühist teadusel ja ulmel? Põnevad teadustoad, kuhu on oodatud kõik huvilised!

Sellel aastal on Teadlaste Öö läbivaks teemaks teadus ja ulme ning käsitletakse teemasid: müüdid teaduses, tuleviku nutilinnad ja lahendused, teadus- ja ulmekirjandus, inimene vs masin, loodus- vs tehiskeskkond, tulevikumaterjalid, vandenõuteooriad, inimvõimete piirid jms.  

28. septembri õhtul poevad laboripimedusest nähtavale ja pühivad tolmu kitlitelt selline eluslooduse liik nagu TEADLASED. Teadustubasid on lubanud tulla juhendama oma ala tõelised tegijad, kes ei karda tulevikule silma vaadata. 

Koolimaja muutub tõeliseks teadusasutuseks, kus on kahe tunni jooksul on võimalik eksperimenteerida ja saada vastused sellistele eksistentsiaalsetele teemadele nagu:

  • Mis on virtuaalreaalsus?
  • Ulmelised loomad, kes on kunagi Maal elanud. Millised näevad välja Hallucigenia jalad?
  • Elu võimalikkus teistel taevakehadel?
  • Kuuuurijad?
  • Kosmoseturistid ja kosmosehotellid? Eesti koht kosmoses?
  • Mis on Maa ja mee sees?
  • Eesti oma vormel?
  • Kus tulevad ette inimvõimete ja tehnika piirid?
  • Kas peaksime valmistuma uue planeedi kasutuselevõtuks või annab vana veel remontida?
  • Kuidas töötab 3D saviprinter? 

Nendele ja paljudele teistele põletavatele teemadele saame vastused kolmapäeval, 28. septembril kell 19.00-21.00 toimuval üritusel "Teadlaste Öö Festival Viimsi Koolis – mis on ühist teadusel ja ulmel?". Kogu üritus saab alguse kooli aulast kell 19.00 ja sealt liigutakse edasi teadustubadesse. 

Teadlaste Öö kavaga saab tutvuda Viimsi Kooli kodulehel teadmiskeskuse rubriigis. Samas on võimalik registreerida teadustubadesse:
http://www.viimsi.edu.ee/public/dokud/ajakava_registreerimine_2016.pdf 

Õhtu jooksul on võimalik osaleda ühes teadustoas. Teadustoa juures olev sihtgrupp on pigem soovituslik ja vabade kohtade olemasolul saavad liituda kõik huvilised. 

Ära maga seda võimalust maha, võta sõbrad kaasa ning jäädvustame koos üheks õhtuks Viimsi Teadlaste Öö Festivali nädala raames Euroopa teaduskaardile!

19.00 - 21.00
Viimsi Kool, Randvere tee 8, Haabneeme, Viimsi vald, Harjumaa