Moe
Reede 24.09
11.00 - 19.00
Ekskursioon giidiga Moe külastuskeskuses
Moe külastuskeskus koosneb äsja renoveeritud Eesti piiritustööstuse muuseumist, destilleerimisko...

Moe külastuskeskus koosneb äsja renoveeritud Eesti piiritustööstuse muuseumist, destilleerimiskojast, Moe Peenviinavabrikust ja Muddise pruulikojast. Lisaks avasime 2021 suvel Moe Krogi ehk päris oma kõrtsi, kus viime läbi degustatsioone. Alates 8-st inimesest on saadaval ettetellimisel ka toitlustus.

Moe Peenviinavabriku juures tegutsev Eesti Piiritustööstuse muuseum, asub Moe mõisa XVIII sajandil ehitatud viinaköögi hoones ja XIX sajandil ehitatud piiritusvabrikus. Muuseumi omanäoline ja huvitav väljapanek annab ülevaate viinapõletamisest ja piirituseajamisest Eestis viimase viie sajandi vältel. Muuseum asutati 1971. aastal ja taasavati 2021. aasta kevadel pärast laialdasi renoveerimistöid. 

Lisaks muuseumi külastusele on huvilistel võimalik koos giidiga uurida, kuidas Moe Peenviinavabrikus ja Muddise õlletehases tänapäeval tootmine käib.

Pakume võimalust lõpetada ekskursioon meeleoluka degustatsiooniga ajastutruus vabriku degustatsioonisaalis. Degustatsiooni käigus ärkavad ellu Moel toodetud jookide lood ja hinged. Lubame, et kogemus on meeldejääv!

Moel on avatud ka soodne vabrikupood.

Teadlaste Öö raames on muuseumi ja tootmise ekskursioon koos giidiga soodushinnaga 7.- (ei sisalda degustatsiooni).

NB! Palume oma soovist meile ekskursioonile tulla ette teatada emailil visit@moe.ee!

11.00 - 19.00
Moe Piiritustööstuse Muuseum, Moe küla, Tööstuse 1, Lääne-Virumaa
Eesti keeles