28. septembril läheb Tartus jälle robomadinaks! Ehita valmis päris oma robot ning osale selle aasta Teadlaste Öö festivali kõige sädemeterohkemal üritusel!

MIS TOIMUMA HAKKAB?

  • Võistlustulle saab astuda kahes kaalukategoorias: 0-25 kg või 25-50 kg.
  • Kõik registreerunud on oodatud 9.-10. september toimuvale häkatonile, kus saab jagatakse roboehituse põhitõdesid ning koos asjatundjate abiga saab alustada või jätkata oma roboti ehitust.
  • 28. septembril toimuva lahingu parimaid ootavad ees nii au ja kuulsus kui ka rahalised auhinnad!

MIS ON ROBOLAHING?

Robolahing on puldiga juhitavatele või autonoomsetele lahingurobotitele mõeldud võistlus, kus masinad püüavad üksteist spetsiaalselt võitluse jaoks ehitatud areenil kahjutuks teha. Robolahingu eesmärk on tekitada inimestes huvi robootika, inseneeria ning mehaanika vastu ning pakkuda asjast huvitunutele selleks ka tuge ning väljundit.

Lahingurobotite  üheks põhitunnuseks on  relvad, millega vastast kahjutuks teha. Selleks võivad olla mistahes leiutised, alustades erinevatest löökriistadest ja lõpetades ketassaagide või muude lõikeriistadega.

Võistlevad lahingurobotid võival olla ükskõik millised ja liikuda kuidas iganes – lennata, kõndida, veereda või hüpata. Peaasi, et need mahuksid võistlusklasside kaalu- ja mahupiirangusse. Võistlevatel robotitel on kaks erinevat kaaluklassi:

  • Kergkaal: 0-25 kg
  • Keskkaal: 25-50 kg

MILLISED ON ROBOLAHINGU REEGLID?

Reeglite lühikokkuvõte:
(lae täispikad reeglid alla siit)

Suurusepiirang võistlevatele robotitele on üks kuupmeeter.

Võistlusareen, millel robotid mõõtu võtavad, on 6x6 meetrit ning areeni servadesse on paigaldatud ka erinevaid takistusi, mille eesmärk on võistlust põnevamaks teha.

Robotitevahelise matši pikkus on kolm minutit ning selle aja jooksul tuleb neil anda endast kõik, et vastane kahjutuks teha. Matš võidetakse, kui vastane on olnud liikumatu 20 sekundit. Kui mõlemad robotid peavad vastu kolm minutit, siis jääb võistlus viiki, kuid žürii jagab lisapunktid võitlejate vahel ära. Lisapunkte antakse agressiooni, strateegia ning robotile tekitatud vigastuste põhjal.

Võistlusformaat on sarnane mitmetele ülemaailmselt korraldatavatele robotivõistlustele nagu näiteks BattleBots ja Robot Wars.

AGA KUI MA EI OSKA ROBOTIT EHITADA?

Kui sa pole kindel, kuidas oma robotit ehitada, siis tule ja osale roboti ehitamise häkatonil 9.-10. septembril. Täpsem info häkatoni toimumiskoha ja ajakava kohta saadetakse registreerunutele augustis.

KÜSIMUSI? LISAINFOT?

Lisainfo saamiseks kirjuta saile.magi@ahhaa.ee või helista +327 5685 3685